Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 26.10.04 / Powrót

Czy nie uważa Pan za stosowne wprowadzenie zasady, że jeżeli ktoś zostanie wybrany z listy określonej partii politycznej i wykona tzw. woltę (np. opuszczenie klubu - jak to miało miejsce w Pana przypadku), to powinien stracić mandat poselski? W Polsce nie obowiązują na razie okręgi jednomandatowe. Uważam, że Pana miejsce w Sejmie powinna zająć kolejna osoba na liście, która jest w dalszym ciągu lojalna wobec klubu, którego barwy reprezentowała w wyborach. Takie zmiany barw klubowych prowadzą do anarchizacji życia politycznego, vide klub R. Jagielińskiego i wiele innych kanap na prawicy sejmowej, i niestety Pana klub.

To nie ja oraz koleżanki i koledzy, którzy wraz ze mną założyli Socjaldemokrację Polską wykonali woltę, lecz wykonał ją Sojusz Lewicy Demokratycznej odstępując w wielu punktach od swojego programu oraz tolerując nieetyczne zachowania w swoich szeregach. Efektem była utrata społecznego zaufania. Podejmowane przez nas próby naprawy sytuacji od wewnątrz nie udały się, stąd ostateczna decyzja o rozstaniu i utworzeniu nowej partii. Uznaliśmy, że jesteśmy to winni naszym wyborcom. Dalszy przebieg wydarzeń - brak zapowiadanych zmian w Sojuszu - upewnia mnie w przekonaniu, że była to decyzja słuszna. Kanonem lewicy powinno być traktowanie polityki jak służby publicznej, a nie okazję do uprawiania prywaty i partyjniactwa. W SLD niestety o tym zapomniano. Co do partii prawicowych miały one i mają inne problemy. Ta strona sceny politycznej jeszcze nie została do końca ukształtowana. Ostateczną decyzję już niedługo podejmą wyborcy.

Powrót do "Forum" / Do góry