Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 04.11.04 / Powrót

Co Pan sądzi o pomyśle opuszczenia Komisji śledczej przez posłów lewicy, po ostatnich "wybrykach" niektórych członków komisji?

Mam szereg zastrzeżeń do pracy sejmowej komisji śledczej ds. PKN Orlen, ale uważam, że jest jeszcze za wcześnie na podejmowanie decyzji o jej opuszczeniu. Andrzej Celiński już parokrotnie sygnalizował, że prace komisji przebiegają niewłaściwie i musimy się nad tym zastanowić. Nie można jednak w tej sprawie działać pochopnie. Powody, dla których powołano komisję śledczą, były uzasadnione. Pewne kierunki jej działań nie budzą moich wątpliwości. Na przykład chęć wyjaśnienia trybu i przyczyn zatrzymania prezesa Modrzejewskiego oraz odpowiedzenia na pytanie, czy i na ile służby specjalne zostały użyte w celach politycznych, a nie w tych, do jakich zostały powołane. Z drugiej jednak strony, panuje w niej chaos, brakuje planu działania. Obserwujemy za to wyraźne dążenie do "wbicia w glebę" przeciwnika politycznego. Nie chodzi przy tym o dojście do prawdy, tylko mnożenie różnego rodzaju oskarżeń, podejrzeń, powoływanie ciągle nowych świadków. Wydaje mi się, że w tej chwili trzeba przede wszystkim spróbować zaproponować pewien sposób pracy tej komisji. Jako politykowi, szefowi Socjaldemokracji zależy mi bowiem na tym, żeby wykonała ona swoje zadanie. Nie wchodziliśmy przecież do niej po to, żeby sparaliżować jej działalność. Jeżeli jednak celem komisji będzie wyłącznie ostra, brutalna, czasami brudna walka polityczna, to wówczas będziemy musieli podjąć decyzję o jej opuszczeniu - Andrzej Celiński nie wystąpi z Komisji śledczej sam, bez uzgodnienia z Socjaldemokracją Polską.

Powrót do "Forum" / Do góry