Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.11.04 / Powrót

Czy nie uważa Pan za co najmniej dziwne, że prezydent Kwaśniewski - człowiek lewicy - wyraża duże zadowolenie z wyboru na prezydenta USA człowieka, który po pierwsze jest zawziętym konserwatystą, a po drugie nie zrobił dla Polski, tak naprawdę, nic dobrego, a jedynie wciągnął nas w niepotrzebną wojnę? Jakie konsekwencje dla Polski i dla świata będzie miał według Pana ponowny wybór Busha na prezydenta USA?

Trudno mi się wypowiadać za Aleksandra Kwaśniewskiego. Jeśli chodzi o mnie, to po prostu uważałem i uważam nadal, że Kerry`emu byłoby znacznie łatwiej odnowić, przywrócić dobre stosunki z Europą. A to jest bardzo ważne dla świata i dla Polski. Jeśli chodzi o sprawę Iraku, to oczywiście on też nie mógłby podjąć żadnych radykalnych decyzji, ale jakieś nowe inicjatywy, które by wysunął, byłyby moim zdaniem bardziej do zaakceptowania przez inne kraje, niż jeśli będzie to czynił Bush. Ale to naród amerykański wybrał i uznał, że dla niego tak będzie lepiej. Nie mamy powodu wpadać z tego tytułu w czarną rozpacz.

Powrót do "Forum" / Do góry