Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 25.11.04 / Powrót

Panie Marszałku. Dlaczego SDPL jest przeciwne uwłaszczeniu ogrodów działkowych? Sama uprawiam działkę i bardzo chętnie wykupiłabym ją na własność. Tak samo myślą moi sąsiedzi. Działkowicze w wygląd działek wkładają wiele pracy i chcą być ich właścicielami, a nie podlegać pod zarządy rodem z PRL-u.

Trzeba odróżnić ewentualne rozdęcie administracji ogródków działkowych i konieczność jej ograniczenia - której nie kwestionuję, ale wymagałoby to wcześniejszego zbadania - od koncepcji tzw. uwłaszczenia. Lepiej zresztą byłoby nazwać to wyprzedażą, albo sprzedażą ogródków działkowych ich użytkownikom, na tym bowiem polega pomysł PiS. Jesteśmy temu przeciwni, bowiem rozdrobnienie własności będzie prowadziło prostą drogą do likwidacji ogrodów działkowych, zwłaszcza na terenach, których sprzedażą zainteresowani są inwestorzy i na które mają ochotę władze gminne. Obecna ustawa chroni ogrody działkowe przed likwidacją, a w razie takiej konieczności zapewnia ich użytkownikom przydział innych terenów i odszkodowania. Proszę mi powiedzieć, co takiego będzie Pani mogła robić na tej działce po wykupieniu, czego nie może Pani robić obecnie? P.S. Ja też jestem działkowcem.

Powrót do "Forum" / Do góry