Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 13.12.04 / Powrót

Panie Marszałku. Czy nie uważa Pan, że poseł Celiński skompromitował się nie głównie długą znajomością z panem Kulczykiem, ale ujawnieniem takiej wiadomości po jego brutalnym i nieuzasadnionym ataku na najlepszego posła w Komisji, Romana Giertycha?

Pytanie jest trochę w poetyce i stylu Romana Giertycha. Zawiera fałszywą odpowiedź oraz wiele nieprawdziwych sugestii. Po pierwsze, nie uważam, że poseł Celiński się czymkolwiek skompromitował. Z faktu, że ktoś kogoś zna, jest z nim na "ty", nic jeszcze nie wynika. Nie wiem czy w ogóle udałoby się skompletować komisję śledczą, której poszczególni członkowie nie znaliby, nie byliby na "ty" z żadnym ze świadków. Po drugie, żadna wiadomość nie została "ujawniona". Dziennikarze zapytali, Andrzej Celiński odpowiedział. Ujawnienie byłoby wtedy, gdyby Andrzej Celiński zaprzeczył, a dziennikarze dowiedli, że kłamie. Tak jak to było w przypadku publicznego kłamstwa Romana Giertycha w sprawie jego spotkania z Janem Kulczykiem ( którego Roman Giertych oczywiście "w ogóle nie zna", ale jak widać nie przeszkadzało mu to potajemnie się z nim kontaktować) na Jasnej Górze. Po trzecie, Andrzej Celiński nie atakował Romana Giertycha - ani brutalnie, ani w sposób nieuzasadniony, ani w ogóle. Socjaldemokracja Polska (a nie Andrzej Celiński osobiście) domaga się odwołania Romana Giertycha z Komisji śledczej w związku z okłamaniem przez niego Komisji i opinii publicznej. Kłamca nie może być członkiem komisji poszukującej prawdy. Po czwarte wreszcie, Roman Giertych nie jest najlepszym posłem w Komisji śledczej. On tylko bardzo chciałby nim być.

Powrót do "Forum" / Do góry