Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 14.02.05 / Powrót

Gratuluję niezwykle interesującego wykładu na temat programu SDPL w Fundacji Batorego. Niepokoi mnie jednak w nim zupełny brak zamanifestowania lewicowych poglądów w sferze społeczno-gospodarczej. Czyżby SDPL ostatecznie pozbyła się socjaldemokratycznego charakteru i postanowiła zostać umiarkowanie liberalną partią centrum?

Dziękuję za gratulację. SDPL ani nie pozbyła się socjaldemokratycznego charakteru, ani nie postanowiła zostać umiarkowanie liberalną partią centrum. W Fundacji Batorego prezentowałem wprawdzie tylko fragmenty programu, nie zgadzam się jednak, iż nie miały one lewicowego charakteru. A zapewnienie wszystkim dzieciom równego startu i stypendia dla tych, którzy chcą się uczyć a nie mają za co? A bezpłatna służba zdrowia i tańsze lekarstwa? A walka z bezrobociem, program budownictwa socjalnego i mieszkań na wynajem o umiarkowanych czynszach? A równouprawnienie kobiet i mężczyzn, prawo do decydowania o przerywaniu ciąży, dostęp do środków antykoncepcyjnych, obrona pracowników przed wyzyskiem ze strony pracodawców, przeciwdziałanie dyskryminacji ze względu na orientację seksualną? Zapraszam na stronę Socjaldemokracji Polskiej, www.sdpl.org.pl lub www.sdpl.pl, gdzie znajdują się nasze dokumenty programowe.

Powrót do "Forum" / Do góry