Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 07.04.05 / Powrót

SLD zapowiadało przed wyborami likwidację Senatu. Znalazłem zresztą wypowiedź L. Millera na jakimś chacie: "kibic: Jak daleko będą posunięte zmiany w Konstytucji? Leszek_Miller: W zakresie, który zapowiedzieliśmy, np. zniesienie Senatu. Aby jednak nowelizować Konstytucję trzeba mieć wystarczającą większość w Sejmie i Senacie. I pozytywne nastawienie Prezydenta." W związku z tym mam dwa pytania: 1. Z jakiego powodu SLD nie podjęło działań w tym kierunku i czy będąc w SLD zrobił pan coś, by spełnić obietnicę, jaką Pana partia, a więc również Pan składał przed wyborami? 2. Czy SDPL jest za zniesieniem Senatu, lub zmniejszeniem liczby senatorów do kilkudziesięciu?

Nie składałem takiej obietnicy. Postulat likwidacji Senatu pojawił się w końcówce kampanii wyborczej SLD i został zgłoszony przez Leszka Millera. Szybko okazało się, że jest nie do zrealizowania, bo przeciwko byli senatorowie SLD, a bez zgody Senatu nie zmieni się Konstytucji. SDPL opowiada się za zniesieniem Senatu, jednak uważamy, że o tę kwestię należałoby zapytać obywateli w referendum.

Powrót do "Forum" / Do góry