Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 20.04.05 / Powrót

Czy sądzi Pan, że PO i PiS będą zdolne do utworzenia własnego rządu?? Po ostatnich sondażach jestem przerażony, gdyż największe poparcie mają partie populistyczne takie jak: PO, PiS, Samoobrona, LPR. Paradoks tego polega na tym, że najrozsądniejsze partie ledwo lub wcale nie wchodzą do parlamentu. Mam tu na myśli SDPL, SLD i PD.

To, czy PO i PiS będą zdolne do utworzenia własnego rządu zależy od wyniku wyborczego osiągniętego przez te partie (być może będą musiały porozumieć się z jakimś trzecim partnerem) oraz woli ich liderów. Jak do tej pory deklarują oni niezmiennie, że obie partie chcą współrządzić, mimo że w wielu kwestiach ich poglądy są rozbieżne. Wszystko też na to wskazuje, że tak będzie. Obecnie w Polsce nie ma bowiem "pogody" dla lewicy, ponieważ jej - nie tyle efekty, bo te są niezłe, ale styl rządzenia - źle się zapisały w pamięci Polaków. Sojusz Lewicy Demokratycznej zawiódł nadzieje wyborców. Musi minąć pewien czas, trzeba też dużo pracować na to, żeby lewica w pełni odzyskała wiarygodność. Jestem jednak pewien, że lewica mimo wszystko znajdzie się w Sejmie. Sondaże pokazują obecne sympatie wyborców, ale mówią też o tym, że wielu z nich jeszcze nie wie, albo wciąż waha się, na kogo ostatecznie odda swój głos.

Powrót do "Forum" / Do góry