Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 13.06.05 / Powrót

Średnio mnie przekonuje Pana kandydatura na Urząd Prezydenta RP - raczej chodzi tu o promocję SDPL, stąd tak szybki start. Zadam jednak pytanie: co ze wsparciem dla MŚP? Pozdrawiam. Łukasz

Pan twierdzi, że start był szybki, a są tacy, co mówią, że powinienem to zrobić jeszcze wcześniej, bo przecież inni (Lech Kaczyński, Zbigniew Religa - by wymienić najpoważniejszych konkurentów) mnie ubiegli. Opinie są więc jak zwykle różne. Był czas dyskusji, ale potem nadszedł czas decyzji. Nie było sensu dłużej zwlekać. Polityk, który hamletyzuje, przestaje być wiarygodny. Jeśli chodzi o wsparcie dla sektora małych i średnich przedsiębiorstw, uważam, że musi w Polsce powstać Fundusz Poręczeniowo-Gwarancyjny dla tych przedsiębiorstw - mówi się o tym od lat, nie idą jednak za tym czyny. Powinien też zostać powołany rzecznik podatnika- przedsiębiorcy reprezentujący małe i średnie przedsiębiorstwa wobec urzędów publicznych, w szczególności urzędów skarbowych i ministra finansów. Podatno uważam, że firmy rozpoczynające po raz pierwszy działalność powinny płacić znacznie mniejszą składkę na ZUS, a inwestujące w badania i rozwój – korzystać z ulg podatkowych. Generalnie w Polsce potrzebny jest przyjazny klimat dla działalności gospodarczej i inwestycji. Jege elementami - oprócz tych, które już wymieniłem - powinna być skuteczna walka z korupcją, jednoznaczność i spójność przepisów podatkowych, czy zwiększenie roli sądów polubownych. Dla MŚP jest to szczególnie ważne.

Powrót do "Forum" / Do góry