Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.08.05 / Powrót

Interesuje mnie Pana podejście do kwestii praw kobiet. Czy ma Pan pomysł na konkretne działania w zakresie poprawy sytuacji kobiet w Polsce zarówno ekonomicznej, jak i ich bezpieczeństwa w domu. Interesuje mnie kwestia praw reprodukcyjnych również - jakie Pan ma zdanie w tej kwestii.

Jeśli chodzi o kwestie ekonomiczne – powołanie Urzędu ds. Równego Statusu Kobiet i Mężczyzn, równa płaca za równą pracę (powinna to egzekwować korzystając z większych uprawnień Państwowa Inspekcja Pracy), skuteczne przeciwdziałanie molestowaniu kobiet w zakładach pracy oraz program Firma Przyjazna Kobiecie (opieka nad dziećmi pracownic oraz preferencyjne warunki pracy dla matek, np. częściowo w domu, przez Internet). Z przemocą w rodzinie należy walczyć instytucjonalnie – państwo musi przyjąć i realizować program takiej walki. Jeśli chodzi o kwestię praw reprodukcyjnych, częściowo odpowiedziałem na to pytanie wyżej. Macierzyństwo powinno być świadome, należy złagodzić obecną ustawę antyaborcyjną, a jednocześnie prowadzić rzeczywistą edukację intymną w szkołach, ułatwić dostęp do środków antykoncepcyjnych. Jestem też za częściowym refundowaniem zabiegów zapłodnienia in vitro oraz swobodnym dostępem do badań prenatalnych i informacji o tych badaniach.

Powrót do "Forum" / Do góry