Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.08.05 / Powrót

Panie Marku mam 25 lat, mam wspaniałego 4-tniego synka Michała. Proszę niech pan mi napisze co pańskim zdaniem trzeba zmienić w naszej ojczyznie??? Danusia Wilczewska

Po pierwsze, musimy wydobyć Polskę z korupcji, nepotyzmu, różnych klik i partyjnego zawłaszczania państwa. Po drugie, Polska musi stać się jednym z motorów integracji europejskiej, a nie wiecznie kontestującym wszystko zbiorowiskiem polityków. Po trzecie, konieczny jest nowoczesny, kilkunastoletni plan reformy edukacji dotyczący programu (małe klasy, mniej encyklopedycznej wiedzy, powszechny angielski od 2 klasy), sposobów nauczania (myślenie zamiast "zakuwania", powszechne zastosowanie komputerów) oraz zapewnienia dostępności do nauki wszystkim chętnym (stypendia). Po czwarte, trzeba uruchomić małą i średnią przedsiębiorczość przez system zachęt do zakładania firm i inwestowania, a dzięki temu radykalnie zmniejszyć bezrobocie. I wreszcie, muszą być chronione prawa kobiet, prawa pracownicze, prawa mniejszości i w ogóle prawa obywatelskie. Całość naszego programu jak to zrobić znajdzie Pani na stronie www.sdpl.pl.

Powrót do "Forum" / Do góry