Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 31.08.05 / Powrót

Czy będzie Pan eliminował młodych ludzi, którzy chcieliby coś zmienić w naszym kraju, jak to zrobiła Pana była partia SLD. Czy usuwałby Pan młodych ludzi ze swoich kręgów bez słowa. Bo tak zostałam potraktowana przez SLD a mam 23 lata. A może ludzie młodzi, którzy walczą o swoje i nie boją się tego powiedzieć co myślą nie podobają się na górze? A przecież w młodych siła! Bo kto zasili te kręgi jeśli nie My Młodzi? Siła w ludziach młodych, wykształconych i pewnych siebie. A wy powinniście Nas wprowadzać na tę scenę.

Nie tylko nie eliminuję i nie zamierzam eliminować młodych ludzi, którzy chcieliby coś zmienić w naszym kraju, ale staram się - proponując ich kandydatury na ważne funkcje w partii - by w Socjaldemokracji Polskiej mieli oni realnie jak najwięcej do powiedzenia. Podczas obradującego 22 lipca Konwentu Krajowego Socjaldemokracji Polskiej dokonano w tajnym głosowaniu uzupełnienia Zarządu Krajowego partii o ośmiu nowych członków - większość z nich to dwudziestolatkowie, a najstarszy ma 33 lata. Trójka z nich pełni funkcje wiceprzewodniczących partii. W rezultacie średnia wieku w krajowym zarządzie partii wynosi trzydzieści kilka lat. Młodzi członkowie SDPL mają też szanse w wyborach parlamentarnych - na listach wyborczych partii znajduje się 30 proc. kandydatów w wieku poniżej 35 lat. Zgadzam się z Panią, że siła jest w ludziach młodych i wykształconych. SDPL jest właśnie partią ludzi młodych - 40 proc. naszych członków nie przekroczyło 35 lat, partią, która zwraca się przede wszystkim - choć oczywiście nie tylko - do młodzieży. Dlatego w swoim programie mamy punkt "Edukacja XXI wieku". Uważamy, że zwrócenie uwagi na młodzież, jej kształcenie, problemy, sposób spędzania czasu i otwarcie jej możliwości do samorealizacji, to jest klucz do powodzenia Polski w przyszłości.

Powrót do "Forum" / Do góry