Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 14.12.05 / Powrót

Dlaczego Donald Tusk był pieszczochem mediów, a Pan, choć i Lech Kaczyński, był dyskryminowany w czasie kampanii wyborczej? Mogło Pana zdaniem dojść do korupcji?

Sondaże dawały Donaldowi Tuskowi najwyższe notowania, dlatego media się nim najbardziej interesowały. Nie wydaje mi się, żeby Lech Kaczyński był jakoś wyraźnie dyskryminowany. Być może, zwłaszcza w pierwszej fazie kampanii wyborczej, on sam był mniej otwarty na telewizję niż np. Donald Tusk, obawiając się, że nie jest wystarczająco medialny. Swego czasu, gdy różnice między kandydatami nie były tak znaczące, proponowałem Lechowi Kaczyńskiemu publiczną debatę. Potem to zaproszenie ponawiałem. Nie podjął rękawicy. Dyskutował publicznie jedynie z Donaldem Tuskiem, gdy już wiadomo było, że walka o prezydenturę rozegra się między nimi. Myślę, że po prostu przyjął inną taktykę. Uznał, że bardziej mu się opłaca szukać poparcia w takich mediach, jak Radio Maryja, Telewizja Trwam. W sumie jednak polityka mediów nie dawała wyborcom pełnego przeglądu programów i sylwetek kandydatów.

Powrót do "Forum" / Do góry