Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 01.02.06 / Powrót

Dlaczego zawiera Pan porozumienia z SLD? Przecież ta partia wciąż się jeszcze nie oczyściła! Czy nie lepiej byłoby najpierw stworzyć wspólny front z PD, z Unią Pracy, z Zielonymi2004, a dopiero potem, jako równoprawny podmiot, negocjować koalicje z SLD? I naciskać na nich, by pozbyli się ludzi typu Kurczuk czy Łybacka?

SDPL i SLD są równoprawnymi podmiotami. Ani oni nam, ani my im niczego nie narzucamy. W SLD pojawiło się nowe kierownictwo, a działacze odpowiedzialni za klęskę lewicy zostali odsunięci. To już wiele, choć oczywiście jeszcze nie wszystko. Do dyskusji o przyczynach klęski lewicy będziemy musieli wrócić. Jeśli jednak PIS zdecyduje się na szybkie wybory po to, aby skuteczniej zawłaszczać państwo, trzeba przeciwstawić mu możliwie szeroki blok wyborczy. Taka jest logika obecnej sytuacji. Panu (Pani) nie podobają się określone osoby. Ja znajdę inne osoby, które nie podobają mi się w Sojuszu, a Sojusz z kolei znajdzie takie osoby w SDPL. To nie ma sensu. Jeśli zaczniemy szermować nazwiskami, to znowu się pokłócimy i pokażemy, że nie jesteśmy zdolni przeciwstawić się największemu zagrożeniu, jakim jest radykalna prawica i jej satelici. Stworzenie wspólnego frontu z PD i Zielonymi (Unie Pracy w to nie wejdzie), a potem negocjowanie z SLD wymagałoby tygodni, jeśli nie miesięcy. Tymczasem decyzja o wyborach może zapaść za kilka dni.

Powrót do "Forum" / Do góry