Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 14.02.06 / Powrót

Panie Marszałku czuję w kościach, że będzie musiała czuwać Opatrzność przez te 4 lata. Obserwując dyskusje w programie Forum dochodzę do kontrowersyjnych wniosków. Nie jestem intelektualistą, pracuję w budownictwie, raz jestem pracodawcą innym razem pracownikiem. Pozwala to mi być raz lewicowym a raz prawicowym - teoretycznie. Dlatego uważam, że podział powinien być na głupoli i na inteligentnych, na tych co mówią racjonalnie i hipokrytów. Uważam, że światopogląd nie powinien być tutaj żadnym wyznacznikiem. Ale wracając do tematu twierdzę, że najlepiej by było dla Polski, gdybyście byli razem w koalicji z PO, SLD, PD. Jest was tam tylu różnych aczkolwiek rozsądnych ludzi. I co Pan powie?

Ja również jestem za jak najszerszą koalicją - ale centrolewicową, a więc m.in. z udziałem SLD i Partii Demokratycznej i prowadzę w tym kierunku rozmowy. Jeśli chodzi o PO, różnice programowe między lewicą, a liberalną prawicą są zbyt duże. Jestem natomiast za wspólnym występowaniem w obronie ładu demokratycznego i tropieniem przecherstw i nadużyć obecnej władzy. Wcześniej jednak Platforma musi się określić, czy jest Platformą Jana Rokity czy Donalda Tuska i to też raczej młodego Tuska, niż obecnego. Jak do tej pory trudno było się zorientować, o co Platformie chodzi, a w sprawach drażliwych wybierała milczenie.

Powrót do "Forum" / Do góry