Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 08.03.06 / Powrót

Witam, oglądałem w tvn wywiad z Panem, w którym m.in. wypowiadał się pan o postępującej klerykalizacji państwa. Nawiązując właśnie do tego chciałbym przyznać Panu w 100% rację i pochwałę za publiczne wypowiedzenie się na ten temat. Szkoda jedynie, że nie wspomniał Pan o konkordacie, który moim zdaniem powinien być zniesiony, tak jak to jest w większości krajów Europy, a obywatel powinien mieć prawo decydować o tym sam, czy chce przeznaczać ten procent ze swojego podatku na kościół, czy np. na coś innego (np. dofinansowanie dla domów dziecka i inne sprawy pomocowo-socjalne). Pozdrawiam i jeszcze raz składam pełne poparcie dla Pana i pana programu politycznego.

Dziękuję za poparcie. Jeśli chodzi o konkordat, głosowałem swego czasu przeciw jego przyjęciu, ale obowiązuje i trzeba go przestrzegać. Na ewentualną jego renegocjację musiałby się zgodzić Kościół, co jest mało realne, i trwałoby z 10 lat. To co można zrobić, to zlikwidować szczególne ulgi podatkowe, z których korzystają darczyńcy na fundacje kościelne. W ten sposób bowiem, przy okazji darowizn, budżet dotuje kościoły w nieporównanie większym stopniu niż inne organizacje pozarządowe. W poprzedniej kadencji, gdy SDPL była w Sejmie, złożyliśmy projekt ustawy, którego celem było uporządkowanie tych przepisów. Niestety, nie wszedł pod obrady.

Powrót do "Forum" / Do góry