Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 20.03.06 / Powrót

Szanowny Panie Marszałku! Jestem człowiekiem młodym. Mam dopiero 22 lata. Mimo mojego wieku nie są mi obojętne losy kraju, w którym żyję, dlatego też na bieżąco obserwuję sytuację na scenie politycznej i niestety zadaję sobie pytanie: BOŻE CO SIĘ DZIEJE!? Chociażby dzisiaj po raz kolejny PiS zaszantażowało Polskę wizją przedterminowych wyborów. Ja nie wiem, jaki to ma sens, ale nie pozostaje mi nic innego, jak tylko zadać pytanie: Jak długo taka sytuacja będzie trwać! Kiedy lewica podejmie kroki, aby przeciwdziałać zagrożeniom płynącym z polityki prowadzonej przez partię, której władze uważają się jedynymi sprawiedliwymi ludźmi w Naszym biednym kraju! Panie Marszałku nie boję się nazwać Pana człowiekiem czynu, ale boję się zostać zawiedziony przez lewice i ludzi lewicy! Wierzę jednocześnie, że jest Pan człowiekiem, który jest w stanie stworzyć nową jakość polskiej lewicy! Ta nowa jakość to dla mnie przede wszystkim porozumienie i jedność, a co za tym idzie, łamanie barier i dążenie do kompromisu, zadowalającego cały naród! Dla mnie słowo SOLIDARNOŚĆ nie jest zarezerwowane tylko dla prawicy. Kończąc, pytam: Jakie są szanse, aby nastąpiło szeroko rozumiane porozumienie partii lewicowych i centrowych dla wspólnego celu! Tym celem powinno być dobro Polski! Z wyrazami szacunku Piotrek

Podzielam Pański niepokój, niestety, zagrożenia płynące z rządów PiS nie dla wszystkich Polaków są jeszcze oczywiste. Jak długo sytuacja taka będzie trwać? Jeśli nie będzie przedterminowych wyborów, to bardzo możliwe, że cztery lata. Lewica ma w parlamencie małą reprezentację – tylko SLD, a SDPL jest poza parlamentem. Zamierzamy natomiast – i pracujemy nad tym - razem wystartować w wyborach samorządowych. Zgadzam się z Panem, że trzeba się łączyć, wystawiać wspólne listy, ale też front powinien być jak najszerszy – od centrum do lewicy. Sama lewica to za mało. Samej lewicy grozi marginalizacja. Wymaga to jednak przełamania uprzedzeń, do czego uparcie nawołuję.

Powrót do "Forum" / Do góry