Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 20.03.06 / Powrót

Ludzie z PiS-u nie muszą się wstydzić swoich rodziców i dziadków. Patriotyzm i honor to wartości, które są zaszczepiane z pokolenia na pokolenie. Czy te cechy i wartości są doceniane przez pana i pana organizację?

Ludzie SDPL też nie muszą się wstydzić swoich rodziców i dziadków. Wiedzą co to patriotyzm i honor. Chyba jednak trochę inaczej niż ludzie z PiS rozumieją te pojęcia. Patriotyzm współczesny, to żyć i postępować tak, żeby Polacy współpracowali ze sobą zgodniej i z większą wzajemną życzliwością. Tworzyć warunki dla wzrostu siły gospodarczej i politycznej Polski oraz dla lepszej edukacji młodego pokolenia. Trochę to drewniane i patetyczne, ale tak myślę. Nie chodzi o to, kto się czym kieruje, ale co faktycznie robi. Polityka motywowana źle rozumianym patriotyzmem może być nawet samobójcza, rujnująca państwo. O interesy Polski trzeba dbać rozsądnie. Tymczasem PiS stale bije w pseudopatriotyczny bęben i otwiera coraz to nowe fronty wojny np. z Unią Europejską . W Polsce, m.in. w PiS, są też całe wielkie gremia polityków, którzy będą dyskutowali o patriotyzmie, o obronie wartości narodowych, ale nie wiedzą co to jest np. plan zagospodarowania przestrzennego, wyciąg z hipoteki, lub nie wiedzą jak funkcjonuje sąd polubowny. Ci politycy Polski nie uzdrowią. Co do poczucia honoru przez ludzi PiS – mam wątpliwości. Nie wiem jak można pogodzić honor i bliską współpracę z ludźmi, posłami, którzy mają konflikty z prawem. Niektórzy ludzie PiS szkalują poza tym innych, uczciwych, ale opozycyjnych polityków. Czy to honorowe? A tak swoją drogą, czy jest Pan (Pani) spokojny o wszystkich ludzi z PiS? Teraz, gdy PiS jest u władzy, liczba członków gwałtownie rośnie.

Powrót do "Forum" / Do góry