Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 04.04.06 / Powrót

Panie Marku - czy w świetle ostatnich wydarzeń związanych z Le Madame w W-wie, dalej udziela Pan im poparcia? Czy fakt niepłacenia czynszu, nie przyjmowania stawek proponowanych przez ZGN dalej uważa Pan za obustronną chęć polubownego załatwienia sprawy? Interesuje mnie przede wszystkim mechanizm powstawania takich łańcuszków poparcia.

W świetle ostatnich wydarzeń – eksmisji klubu Le Madame i usunięcia siłą z siedziby klubu jego gości i sympatyków, potwierdziły się moje przypuszczenia, że negocjacje i próby znalezienia kompromisu były ze strony władz miasta pozorowane. Moje stanowisko w tej sprawie więc się nie zmieniło. Le Madame nie mogło płacić czynszu, ponieważ miasto nie wystawiało faktur, a następnie zaproponowało czynsz „zaporowy”, którego klub nie byłby w stanie płacić. Potem p.o. prezydenta obiecał zawiesić eksmisję, a komornik zrobił swoje. Miasto robiło wszystko, by pozbyć się Le Madame, zamiast wspomagać tego typu kluby tak, jak to się dzieje w innych europejskich stolicach.

Powrót do "Forum" / Do góry