Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 09.05.06 / Powrót

Witam, mam 16 lat i mam dylemat nad przystąpieniem do Stowarzyszenia Młoda Socjaldemokracja czy do Stowarzyszenia Młodzi Demokraci, bliżej mi do tych drugich, ponieważ utożsamiam się z liberalnymi poglądami. Jednak mój liberalizm przejawia się głównie w sferze gospodarczej, szanuję Pana za pańskie poglądy i za pańskie wypowiedzi, gdyż uważam, że obecnie przemawia Pan najbardziej przekonywująco i racjonalnie z grona dzisiejszych polityków, ale mam pytanie, czym jest spowodowana pańska niechęć do podatku liniowego, rozumiem, że ma pan socjalny pogląd na tę sprawę, jednak czym Pan argumentuje ten brak akceptacji do pomysłu 3 razy 15, czyż nie jest sprawiedliwe to, że każdy oddaję taką samą część swoich dochodów?

Solidarność społeczna wymaga, aby osoby zamożne oddawały fiskusowi większą część swoich dochodów niż osoby uzyskujące niższe dochody. Mamy już liniowy podatek dla wszystkich, którzy samodzielnie prowadzą działalność gospodarczą. Wynosi on 19 proc. Nie widzę powodu, aby ludziom, którzy nie prowadzą takiej działalności i dużo zarabiają robić prezent i jednym dwukrotnie, a innym blisko trzykrotnie obniżać podatki. Tym bardziej, że są obliczenia, które wskazują, iż wbrew pozorom w systemie podatku liniowego „3 razy 15” nie wszyscy zapłaciliby mniej. Niektórzy - i to ci najmniej zamożni - zapłaciliby więcej.

Powrót do "Forum" / Do góry