Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 01.06.06 / Powrót

Witam, jestem nastolatkiem i planuję karierę polityczną, czy mógłby mi pan poradzić, czy jest możliwość wzięcia udziału w jakichś kursach (np. ekonomicznych) lub zdobycia jakichś certyfikatów, które pomogą mi w karierze?

Jak pokazuje ostatnio życie, są różne sposoby robienia kariery politycznej przez młodych ludzi i to niemal z dnia na dzień. Być może są jakieś specjalne kursy, które w tym pomagają. Osobiście jednak nie pochwalam takiej drogi „na skróty”. Jak rozumiem, chciałbyś być politykiem, żeby robić coś dla innych. Proponuję więc, byś zaczął od zapisania się do jakiejś organizacji społecznej, spróbował zorganizować coś dla swoich kolegów ze szkoły lub osiedla, stworzył jakąś grupę dyskusyjną itp. Ważne jest, by ćwiczyć kontakty z ludźmi, umiejętność formułowania myśli i przekonywania innych do swoich racji. Musisz też odpowiedzieć sobie na pytanie, jakimi wartościami kierujesz się w życiu, co chciałbyś zmienić, jaki jest Twój stosunek do głównych problemów współczesnej Polski i świata, a więc określić swoje poglądy. Być może są one zbieżne lub zbliżone do programu którejś z istniejących partii, zatem mógłbyś zapisać się do młodzieżówki tej partii i tam aktywnie działać. Byłoby mi oczywiście miło, gdyby to była młodzieżówka Socjaldemokracji Polskiej, czyli SMS (Stowarzyszenie Młoda Socjaldemokracja), ale wybór należy do Ciebie. Przede wszystkim powinieneś jednak ukończyć studia – jeśli interesuje cię ekonomia, to ekonomiczne, kursy to za mało – oraz zdobyć zawód, nauczyć się dobrze co najmniej dwóch języków, w tym angielskiego oraz przyswoić sobie różne techniki informacyjne tak, by móc się swobodnie nimi posługiwać. Czas niewykształconych lub niedokształconych polityków, którzy brak rzetelnej wiedzy zastępują populizmem szybko minie. Wyborcy ich odrzucą.

Powrót do "Forum" / Do góry