Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 09.06.06 / Powrót

Panie Marszałku coraz częściej spotykam się ze zdaniem, że po uzyskaniu odpowiedniego wykształcenia trzeba jak najszybciej wyjechać z Polski, bo tu "nie ma perspektyw". Co chciałby pan powiedzieć mi oraz podobnym do mnie młodym Polakom, którzy stają przed takim samym dylematem?

Jeśli wyjechać, to po doświadczenia, a potem wrócić. Nie jest prawdą, że w Polsce nie ma perspektyw. Już niedługo to Pan i Pańscy koledzy, koleżanki będziecie decydować o tym, co się będzie w Polsce działo. Szanse dla młodych wykształconych ludzi upatruję w dwóch kierunkach działań. Pierwszy, to odpartyjnienie, odpolitycznienie państwa. Drugi kierunek, to zachęty dla firm, by zatrudniały absolwentów (refundacja składki ZUS) a także dla podejmowania własnej działalności gospodarczej (tanie kredyty, obniżenie składki ZUS).
Niestety, jeśli chodzi o odpolitycznienie państwa, rządząca Polską ekipa PiS, Samoobrony i LPR zmierza w kierunku zupełnie przeciwnym, to znaczy stara się państwo jeszcze bardziej upolitycznić tak, by zapewnić swoim ludziom jak najwięcej stanowisk. Planowane są w tym celu m.in. zmiany w ustawie o służbie cywilnej. Zachęty dla firm też nie są wystarczające. Ta ekipa nie będzie jednak wiecznie trwać. Myślę, że już wkrótce wyborcy przejrzą na oczy.

Powrót do "Forum" / Do góry