Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 24.10.06 / Powrót

Dzień dobry Panu! Czy ogródki pracownicze GAJ na Targówku zostaną w niedługim czasie zlikwidowane czy też może przejdą na własność ludzi, którzy je dzierżawią.

Generalnie uważam, że ogódki pracownicze należą do ludzi od dawna i faktycznie są ich własnością. Znam dobrze ogrody i wiem, co działki znaczą dla ich użytkowników. To także zielone płuca dla miasta. Niemniej jednak prezydent prezydent musi dbać o zagwarantowanie terenów m.in. pod budownictwo komunalne, drogi, szkoły, czy szpitale. Dlatego nie uda się uratować wszystkich ogrodów działkowych. Działkowcy i organizacja pozarządowa, która ich zrzesza powinni mieć wiedzę na temat tego, które ogrody w okresie np. 10 lat będą stopniowo przenoszone poza Warszawę. Podkreślam słowo "przenoszone". W przeciwieństwie do swoich poprzedników nie zgodzę się na łamanie prawa, które określa ustawa o rodzinnych ogrodach działkowych. Nie analizowałem sytuacji konkretnych ogrodów, dlatego nie umiem dziś powiedzieć, co się stanie z ogródkami GAJ, (gdzie zresztą mam działkę), ale zgodnie z tym co napisałem wyżej - bezwzględna likwidacja nie wchodzi w grę. Natomiast co do tzw. uwłaszczenia - zobaczymy, jakie będą losy ustawy. Ma ona swoje zalety i wady.

Powrót do "Forum" / Do góry