Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 26.10.06 / Powrót

Dlaczego zdecydował się pan założyć partie SDPL i dlaczego bierze panudział w wyborach ??? Jagoda

SDPL założyłem w marcu 2004 r. - wraz z grupą koleżanek i kolegów - ponieważ nie zgadzaliśmy się ze stylem polityki uprawianym przez ówczesne kierownictwo SLD i ze sposobem sprawowania władzy przez tę partię - partyjniactwem, kolesiostwem, tolerowaniem aferzystów w szeregach partii itp. Nie mogliśmy tego zmienić bedąc w SLD, choć próbowaliśmy, więc postanowiliśmy stworzyć nową lewicę, wolną od tych błędów. To się udało. W tym czasie partia, którą opuściliśmy, czyli SLD też się zmieniła na korzyść, choć do ideału oczywiście daleko. A dlaczego biorę udział w wyborach? Bo uważam, że trzeba zrobić wszystko, aby Warszawa nie stała się polem dalszego ciągu zaciekłej wojny między Platformą a PiS. Tylko głos oddany na centrolewicę i jej kandydata gwarantuje, że tak nie będzie. Chcę udowodnić, że w polityce zawsze jest jakaś alternatywa. Pokazać, że po kilku latach partyjniackich rządów w stylu TKM, można działać inaczej. Że można oddać Warszawę warszawiakom.


Powrót do "Forum" / Do góry