Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 10.11.06 / Powrót

Jestem mieszkańcem Białołęki. Irytuje mnie budowa metra na Żoliborzu, dlatego, że przecież Żoliborz praktycznie się od jakiegoś czasu nie rozbudowuje, Huta Warszawa faktycznie prawie nie prosperuje. Przypomina mi to wybudowanie ostatnio linii tramwajowej na Bemowo. Czy nie lepiej byłoby przerwać budowę tego metra na ulicy Kasprowicza i zacząć budować metro z Centrum na Tarchomin? Przecież Tarchomin rozbudował się i rozbudowuje nadal do tego stopnia co Ursynów. Życzę dużo głosów w wyborach.

Metro ma sięgać wszędzie tam, gdzie sięga Warszawa. Znam różne metra europejskie, m.in. paryskie i takich rozwiązań chcę u nas. Jednak trzeba brać pod uwagę, że metro to jest bardzo duży koszt. Trzeba pamiętać, iż jedną czwartą kosztów musi pokryć miasto (resztę dofinansowuje UE). W wariancie optymistycznym metro za 7 lat dotrze na Gocław i Bródno. To będzie bardzo duże obciążenie budżetu. Oczywiście mógłbym obiecać, że wybuduję metro także dla Białołęki, ale byłyby to obietnice bez pokrycia. Nie jestem z tych, co powiedzą cokolwiek.

Powrót do "Forum" / Do góry