Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.12.07 / Powrót

Witam! Nazywam się Ania i mam 20 lat, chciałabym wiedzieć, jakie jest stanowisko SDPL w sprawie legalizacji aborcji, w programie LID-u jest napisane, że opowiadacie się za referendum w tej sprawie, ale patrząc na to, jakie jest nasze, niestety prawicowe społeczeństwo z góry wiadomo, jaki byłby wynik takiego referendum...czy nie uważa Pan, że należy silniej walczyć o prawa kobiety do decydowania o sobie, czemu o innych kobietach mieliby decydowac inni ludzie?? Według mnie referendum to głupi pomysł....I jeszcze jedno, chciałabym sie zapisać do parti politycznej i nie wiem, czy do SDPL czy SLD, niech mi Pan napisze, dlaczego Pana zdaniem powinnam zapisać się do SDPL, a nie SLD..Pozdrawiam

Stanowisko SDPL jest tożsame z programem LiD. Opowiadamy się za ustawową liberalizacją przepisów antyaborcyjnych, ale jeśli nie będzie większości (a raczej w tym Sejmie nie będzie), to chcemy odwołać się do opinii społecznej. Poza tym Trybunał Konstytucyjny raz już zakwestionował ustawę liberalizującą. Pozostaje tylko referendum - choć i to będzie trudne. Inaczej sprawa aborcji będzie stale rozgrywana politycznie i każda nowa ekipa, która obejmie władzę, będzie dążyła do zmiany prawa - jedni do jego złagodzenia, inni do zaostrzenia. Nie przesądzałbym z góry wyniku referendum. Społeczeństwo polskie jest w tej kwestii silnie podzielone, ale z różnych badań wiadomo, że także ludzie o prawicowych poglądach uważają, że prawo antyaborcyjne jest w Polsce zbyt restrykcyjne.
O tym, czy zapisać się do SDPL, czy do SLD, a na początek może raczej "młodzieżówki" którejś z tych partii musi Pani sama zdecydować. Jako przewodniczący SDPL chętnie widziałbym Panią oczywiście w naszych szeregach, ale wybór należy do Pani.

Powrót do "Forum" / Do góry