Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 24.03.08 / Powrót

Proszę o informacje, jakie konkretne kroki ma pan zamiar podjąć jako mój reprezentant w Parlamencie w celu obrony podstawowych praw człowieka w Chinach. Jakie jest Pana stanowisko w sprawie ludobójstwa dokonywanego na ludności Tybetu? Chciałbym wreszcie usłyszeć choć jeden zdecydowany głos w tej sprawie! Tylko osoby nie bojące się sprzeciwiać przemocy mogą liczyć na moje poparcie.

W sprawie sytuacji w Tybecie obradowała sejmowa Komisja Spraw Zagranicznych, której jestem członkiem. W swojej opinii wyraziliśmy poważne zaniepokojenie sytuacją w Tybecie i brutalną pacyfikacją trwających tam protestów. Zaapelowaliśmy też stanowczo do władz Chińskiej Republiki Ludowej o zaniechanie stosowania przemocy wobec demonstrantów w Tybecie i wyraziliśmy głębokie współczucie rodzinom ofiar. Jednocześnie zwróciliśmy się do władz w Pekinie o respektowanie w Tybecie praw człowieka, w tym poszanowanie tożsamości kulturowej i religijnej oraz prawa do pokojowych demonstracji. Zaapelowaliśmy o nawiązanie dialogu z duchowym przywódcą Tybetańczyków Dalajlamą oraz o umożliwienie przedstawicielom organizacji międzynarodowych oraz mediów przekazywania światowej opinii publicznej pełnej i rzetelnej informacji.

Powrót do "Forum" / Do góry