Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 03.03.20 / Powrót

Panie Senatorze, co z emeryturami kobiet rocznik 1953 , może trzeba bardziej nagłaśniać, aby Sejm zajął się sprawą.

Sprawa wygląda następująco. W odpowiedzi na list, w którym pytałem, kiedy odbędzie się pierwsze czytanie ustawy uchwalonej przez Senat, pani Marszałek Witek napisała, że czeka na projekt rządowy, ponieważ dobrą praktyką parlamentarną jest procedowanie dobrych projektów łącznie. Nie bardzo rozumiem, na co czeka, ponieważ rząd poparł w Senacie nasz projekt, a od czasu jego przyjęcia upłynęło już 2,5 miesiąca, więc rząd miał czas na ewentualne przygotowanie własnego projektu. Uważam to za celową zwłokę, by nie wypłacić emerytom z 1953 rocznika należnych im pieniędzy. Napisałem więc do pani Małgorzaty Witek ponownie, że jeżeli rząd zwleka, to zgodnie z dobrą praktyką parlamentarną to Marszałek Sejmu powinien wyznaczyć termin pierwszego czytania tej ustawy. Do sprawy włączyła się Koalicja Obywatelska. Borys Budka również napisał list do Małgorzaty Witek z pytaniem o termin pierwszego czytania. Liczę na jego dalsze działania w tym kierunku. Niewykluczone też, że odbędzie się pod Sejmem pikieta osób zainteresowanych, w której również weźmiemy udział.

Powrót do "Forum" / Do góry