Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 03.09.21 / Powrót

Szanowny Panie Senatorze. Wywalczyliście wyrównanie emerytur dla rocznika 1953. A co z pozostałymi emerytami tak samo okradzionymi przez ZUS. Polska to wyjątkowy kraj gdzie prawo działa wstecz, gdzie jednym zabiera się przywileje (deputat węglowy zabrany górnikom ale pracownicy kolei nadal go dostają) TO JEST PARODIA. Wracam do mojej sprawy, na emeryturę wcześniejszą (Karta Nauczyciela) przeszłam w 2007 roku. A więc tak samo jak rocznikowi 1953 odejmowano mi od podstawy pobieraną emeryturę . Gdzie tu sprawiedliwość. To ustawa o wyrównaniu strat jednych obejmuje a innych traktujecie po macoszemu. Niby względem Konstytucji jesteśmy równi!!Zgłosił Pan projekt i co dalej ?

Dziękuję za list. Poruszony przez Panią problem dostrzegliśmy w Senacie i w ślad za ustawą o emerytkach 1953 przyjęliśmy ustawę o emerytkach i emerytach z innych roczników, odchodzących na wcześniejsze emerytury ze względu na szkodliwe lub szczególne warunki pracy i także zaskoczonych ustawą z 2012r. Pyta Pani, co dalej? Niestety, ta ustawa leży w Sejmie już ponad pół roku i mimo naszych monitów rząd i stanowiący większość sejmową posłowie PiS nie chcą się nią zająć. Przykro mi, więcej zrobić nie możemy.
Pozostaje mi życzyć Pani zdrowia i mimo wszystko optymizmu.

Powrót do "Forum" / Do góry