Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 15.11.02 / Powrót

Czy Pan Marszałek ma niekiedy poczucie, że wykonuje "syzyfową pracę"? Przecież wykluczenie z obrad, czy wyłączenie mikrofonu nie przynosi spodziewanych efektów w stosunku do posłów Samoobrony i LPR. Dziś poseł może odmówić opuszczenia sali obrad lub przynieść swój własny mikrofon! Korzystając z okazji chciałbym podziękować, że znalazł Pan czas, aby w Białej Podlaskiej spotkać się z młodzieżą.

Nie mam takiego poczucia, bo po pierwsze, wydarzenia, o których Pan pisze, to były - wprawdzie skandaliczne, ale incydenty. Podstawowym zadaniem parlamentu jest uchwalanie ustaw i ten parlament w ciągu roku wykonał naprawdę solidną pracę. Uchwalił więcej ustaw i to często trudniejszych niż parlament poprzedniej kadencji. Poprawiła się również ich jakość legislacyjna. Po drugie, mam wrażenie i nadzieję, że po wspomnianych incydentach nastąpiło pewne otrzeźwienie i więcej się nie powtórzą, przynajmniej w tej formie. Zależy to jednak nie tylko od posłów wspomnianych przez Pana klubów, ale od wszystkich ugrupowań politycznych. Muszą one nie tylko jasno określić, co rozumieją pod pojęciem jakości parlamentaryzmu oraz jaki jest ich stosunek do faktów nieprzestrzegania kultury politycznej, ale też dawać w praktyce wyraz deklarowanym poglądom. Są podstawy, by sądzić, że tak będzie.
Spotkanie z młodzieżą - sympatyczne.


Powrót do "Forum" / Do góry