Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 07.03.03 / Powrót

Panie Marszałku! Spójrzmy w przyszłość, zapewne lewica czyni przymiarki do wystawienia odpowiedniego kandydata w wyborach prezydenckich. Wiem, że nie dowiem się, czy to Pan będzie tym kandydatem, ale może zechciałby Pan odpowiedzieć na pytanie, jakimi cechami powinien charakteryzować się kandydat lewicy na prezydenta! Chodzi mi o wykształcenie, zaplecze polityczne, wiek... Z góry dziękuję za odpowiedź!

Z sondaży opinii publicznej wynika, że wyborcy życzyliby sobie kandydata możliwie najbardziej podobnego do obecnego prezydenta. Na pytanie, czym się powinien charakteryzować, trudno jednak dać precyzyjną odpowiedź. Ważne jest zarówno przygotowanie merytoryczne, a więc wykształcenie i dotychczasowa droga zawodowa i polityczna, jak i pewne cechy oraz kwalifikacje niewymierne, ujawniające się i weryfikowane w kontaktach z ludźmi, z mediami, z sojusznikami i przeciwnikami politycznymi. Mam tu na myśli komunikatywność, otwartość na innych ludzi i inne poglądy, zdolność i chęć do zawierania kompromisu.

Powrót do "Forum" / Do góry