Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 07.04.03 / Powrót

Panie Marszałku, jestem jedną z dwu milionów osób w Polsce które prowadzą własną działalność gospodarczą. Co miesiąc płacę na ZUS. A kiedy chcę skorzystać z pomocy lekarza specjalisty, każą mi czekać dwa miesiące z powodu zbyt małej liczby lekarzy. Kiedy sytuacja ulegnie poprawie? Nie widzę w tym nic dziwnego, że chciałbym otrzymywać to za co płacę.

Sytuacja powinna ulec już w tym roku pewnej poprawie w związku z przyjęciem ustawy o Narodowym Funduszu Zdrowia. W wielu regionach Polski przewiduje się zwiększenie ogólnej puli świadczeń specjalistycznych. Dotychczas było to uzależnione od "polityk zdrowotnych" poszczególnych kas oraz ich sytuacji ekonomicznej. Wraz z utworzeniem Funduszu wprowadzone zostaną mechanizmy pozwalające na ustalenie rzeczywistych potrzeb zdrowotnych ubezpieczonych. Ma być też zapewniona faktyczna konkurencja między świadczeniodawcami i prawo wolnego ich wyboru. W ramach systemu kas chorych było ono raczej teoretyczne. Stopniowo będą też rosły środki. Przeznaczane na ochronę zdrowia. Fakt, że z naszych kieszeni, ale jeśli opieka zdrowotna ma się dzięki temu poprawić, to chyba warto.

Powrót do "Forum" / Do góry