Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 24.04.03 / Powrót

Panie MArszałku - w radiowej Trójce powiedział Pan tak o znaczku ,,Tak dla referendum" w Pańskiej klapie: ,,...to jest stały element, ja uważam, że zwolennicy powinni to jasno pokazywać, nie wstydzić się tego, bo tu się nie ma czego wstydzić, czasami odnoszę wrażenie, że niektórzy zwolennicy jakoś się przemykają zaułkami, nie ma powodu..."- myślał Pan aby namówić wszystkich ( oczywiście nie wszyscy się dadzą namówić) aby właśnie posłowie wszędzie nosili takie odznaki w klapie - żeby to był znak rozpoznawczy w parlamencie tych, którzy są na TAK?? Może jakieś rozporządzenie Marszałka Sejmu w tej sprawie by się przydało....

Nie tylko posłów miałem na myśli. Dobrze byłoby, aby swoje poparcie dla Unii Europejskiej manifestowały także inne osoby cieszące się w swoim środowisku, czy też w szerszej skali, zaufaniem, autorytetem, sympatią. Również jednak tzw. zwykli obywatele mogliby w ten sposób zachęcać innych do udziału w referendum. Sądzę, że widząc na swojej drodze ludzi z takimi znaczkami, ci, którzy swój udział w referendum stawiają pod znakiem zapytania, chociaż przez chwilę poddaliby się refleksji - że to głosowanie jest jednak ważną sprawą, że nie powinno się go zlekceważyć, że ich głos także się liczy i nie powinno go zabraknąć. Jako marszałek nie mogę posłom nakazać noszenia żadnych znaczków. Nie mieści się to w moich kompetencjach. Kieruję pracami Sejmu, a manifestowanie przez posłów własnych przekonań to jednak co innego. Sami o tym decydują.

Powrót do "Forum" / Do góry