Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Forum / 27.05.03 / Powrót

Panie Marszałku, jakie działania podjął Pan lub podejmie w związku z serią kilku ohydnych napaści na biuro poselskie Pana posła Witolda Hatki z Ligi Polskich Rodzin ? czy rozważał Pan możliwość wprowadzenia całodobowej ochrony biur poselskich ? Czy realne jest, że w przypadku ewentualnego wejścia Polski do UE biura poselskie posłów opowiadających się za wyjściem Polski z UE mogą być zagrożone przez różne obce grupy interesu ?

W związku z włamaniami jakich dokonano do biura Pana Posła Witolda Hatki zwróciliśmy się do Komendanta Głównego Policji z prośbą o udzielenie wyjaśnień w przedmiotowej sprawie. Z informacji otrzymanych wynika że postępowania zostały przeprowadzone niezwłocznie. Jak podnosi Pan Komendant, analiza zgromadzonych materiałów świadczy, że włamania i próby włamania miały na celu osiągnięcie korzyści majątkowych.
Pan Poseł Hatka decyzją Prezydium Sejmu 10 lutego bieżącego roku otrzymał dodatkowe środki na pokrycie szkód powstałych w wyniku włamań.
Każdy Poseł ma prawo odpowiednio zabezpieczyć swoje biuro poselskie. Otrzymuje przecież środki na remont i wyposażenie lokalu. Można za to założyć odpowiednie zamki, alarmy, czy kraty w oknach. Dotyczy to również całodobowej ochrony lokalu. Jeżeli poseł uważa że jest to niezbędne może wynająć firmę ochroniarską. Finansowanie tego typu ochrony wiązałoby się z ogromnymi kosztami zważywszy że większość posłów posiada po kilka biur

Powrót do "Forum" / Do góry