Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 18.06.03 / Powrót

Przerwa wakacyjna w Sejmie RP jest zazwyczaj przewidziana w sierpniu. W związku z pracami regulującymi przystąpienie do UE, czy przewidziany jest urlop posłów w tym roku. Wiem, że przysługuje każdemu obywatelowi, w tym również posłowi, lecz z drugiej strony jest jeszcze dużo do zrobienia a czasu mało. Jeszcze może być tak, że ktoś będzie blokować pewne ustawy wprowadzając liczne poprawki, jak miało już to miejsce. Może lepiej zapłacić dodatkowo posłom za niewykorzystany urlop i zdążyć przed 1 majem 2004 roku. Panie Marszałku, jaka jest opinia Pana w tej sprawie.

Nie przewidujemy obrad plenarnych Sejmu w pierwszych trzech tygodniach sierpnia. Z faktu, że nie odbywają się posiedzenia plenarne nie wynika jednak, że wszyscy posłowie są w tym czasie na urlopach. Będzie pracować, podobnie jak w ubiegłym roku np. Komisja Europejska, a także Finansów Publicznych, być może też inne, w miarę potrzeb. Mam nadzieję, że każdy z posłów będzie miał jednak możliwość wygospodarować sobie choć parę dni urlopu - wypoczynek ma korzystny wpływ na efektywność pracy. Poza tym przerwa wakacyjna w Sejmie to okazja do przeprowadzenia niezbędnych remontów wewnątrz gmachu.

Powrót do "Forum" / Do góry