Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 27.06.03 / Powrót

Szanowny Panie Marszałku! Polska jest krajem, który w krótkim czasie wykonał ogromny skok cywilizacyjny, stał się krajem NATO oraz jest o krok od wejścia do Unii Europejskiej a tymczasem w kraju szaleje korupcja, kolesiostwo, przy wódeczkach i koniaczkach załatwia się różne sprawy, bezrobocie nie spada znacząco. Czegoś tutaj nie rozumiem... Podziela Pan mój pogląd??

Podzielam i boleję na tym, choć może użyłbym nieco bardziej umiarkowanych określeń - są przecież w naszym kraju miejsca i dziedziny życia wolne od korupcji i kolesiostwa, większość ludzi takich metod nie stosuje i nie akceptuje. Mam nadzieję, że normalności, uczciwości będzie stopniowo przybywać, walka z korupcją jest jednak bardzo trudna i mozolna. Większość krajów - także członków Unii Europejskiej i NATO - boryka się z nią z większym lub mniejszym skutkiem. Do końca nie da się prawdopodobnie tego zjawiska nigdy zlikwidować. Można jednak i trzeba starać się maksymalnie ograniczyć jego skalę oraz uniemożliwić odradzanie się. Na tle innych krajów wypadamy niestety zdecydowanie źle pod tym względem, jest szereg możliwości prawnych, których nie wykorzystujemy, ale mam nadzieję, że po wejściu do Unii Europejskiej skorzystamy z jej doświadczeń także i w tym zakresie. Skok cywilizacyjny, a niewątpliwie go dokonaliśmy i jesteśmy w trakcie następnego, nie oznacza wyłącznie pozytywnych zjawisk, czy procesów.

Powrót do "Forum" / Do góry