Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 27.06.03 / Powrót

Panie Marszałku, zarówno pan Miller, jak i Kwaśniewski są przeciwni nowelizacji ustawy aborcyjnej. Przepraszam, a pan Miller jakiej partii jest przewodniczącym: SLD czy LPR?? A co w programie jest zapisane - zmiana ustawy aborcyjnej? Panu Premierowi partie się pomyliły?? A Pan Kwaśniewski- były szef SdRP też zapomniał co kiedyś popierał??

Według mojej wiedzy, i premier i prezydent przeciwni są wnoszeniu tej ustawy do Sejmu w tej chwili, a nie nowelizacji jako takiej. Podzielam ten pogląd. Jestem zwolennikiem zliberalizowania ustawy antyaborcyjnej, uważam jednak, że projekt ten ma obecnie nikłe szanse przejścia pierwszego czytania w Sejmie. A jeżeli zostanie odrzucony, nieprędko będzie można podjąć kolejną próbę. Poza tym uważam, że najpierw SLD musi udowodnić, że jego program gospodarczy przyniósł rezultaty i że w sprawach najważniejszych dla ludzi sytuacja zaczyna się poprawiać. Inaczej zostaniemy posądzeni o poruszanie tematów zastępczych, a problemu i tak nie rozwiążemy. Wszelkie próby zmiany ustawy musi poprzedzić szeroka dyskusja społeczna na temat zakresu i sposobu liberalizacji, a tymczasem zajmijmy się tym, aby prawa kobiet, zawarte w obowiązującej ustawie, były respektowane.

Powrót do "Forum" / Do góry