Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 25.07.03 / Powrót

Panie Marszałku! Z pozycji interesów gospodarczych mam dość nieistotne pytanie, jednak kibicuję klubowi piłkarskiemu z Warszawy - Legii i mam pytanie dotyczące ustawy o bezpieczeństwie imprez masowych. Na stadionie przy ulicy Łazienkowskiej są wymontowywane krzesełka z powodu zbyt wąskich przejść pomiędzy trybunami a płotem oddzielającym publikę od boiska. Klub w sprawie usuwania krzesełek powołuje się na ustawę o bezpieczeństwie imprez masowych. Chciałbym się zapytać Pana jako znawcę procesu legislacyjnego czy w wspomnianej ustawie są absurdalne zapisy o długości odstępów między rzędami etc. ? Z góry dziękuję za odpowiedź na nurtujące mnie wątpliwości.

Ma Pan racje umieszczanie zapisów o odległości między rzędami siedzeń na stadionie byłoby rzeczywiście absurdem. Gdybyśmy chcieli w każdej ustawie szczegółowo wszystko regulować to uchwalenie najprostszej z nich zajmowałoby z pół roku jak nie dłużej. Tak samo jest z ustawą o bezpieczeństwie imprez masowych. Zawiera ona ogólne przepisy regulujące tę kwestię. Szczegółowe kwestie takie jak odległości między rzędami są regulowane w przepisach wykonawczych. Takim przepisem wykonawczym jest rozporządzenie Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji o ochronie przeciwpożarowej budynków, innych obiektów budowlanych i terenów. Tam w paragrafie 10 jest opisane dokładnie jak powinno to wyglądać.

Powrót do "Forum" / Do góry