Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 05.11.03 / Powrót

Witam serdecznie Panie Marku, moje pytanie brzmi: czy jest Pan za legalizacją związków homoseksualnych: lesbisjkich i gejowskich. Czy te związki powinny mieć takie same prawa i obowiązki jak pary heteroseksualne? Czy pary homoseksualne mogłyby adoptować dzieci? Pozdrawiam, Robert.

Jak się już wypowiadałem na Forum, uważam problem za istotny i godny uregulowania prawnego. Potrzebna jest jednak na ten temat szeroka dyskusja w społeczeństwie, jest ono bowiem - jak mi się wydaje - na początku drogi dla akceptacji związków partnerskich osób o orientacji homoseksualnej. Prawa związków partnerskich nie mogą być tożsame z prawami małżeństw. Dotyczy to również możliwości przysposobienia dziecka w takich związkach, przy czym w tym wypadku należałoby mieć na uwadze przede wszystkim interes i dobro dziecka. Pomijając wszystkie inne względy, w tym obyczajowe, fakt, że opiekunowie - niechby byli najlepszymi ludźmi pod słońcem - tworzyliby związek mający jedynie pewne ograniczone prawa w porównaniu z prawami małżeństw, oznaczałby również dla dziecka niemożność korzystania z wszystkich praw przysługujących w rodzinie. Są to trudne i kontrowersyjne problemy, ale na pewno nie należy przed nimi uciekać.

Powrót do "Forum" / Do góry