Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 26.01.04 / Powrót

Nie wstyd Panu żyć w kraju, gdzie uczciwego biznesmena wsadza się do więzienia, bo nie chce dawać łapówki politykom? Na myśli mam oczywiście sprawę Romana Kluski!

Sprawa jest oczywiście przykra, ale powstrzymałbym się przed łatwym ferowaniem wyroków, dlaczego tak się stało, kto zawinił i czy zrobił to w dobrej wierze, z nadgorliwości, braku kompetencji czy też celowo, na czyjeś zlecenie itd. Inaczej będzie to w jakimś stopniu sprawa Romana Kluski a'rebours i ktoś inny może zostać fałszywie oskarżony. To wszystko powinno oczywiście zostać wyjaśnione, ale pomyłki urzędników zdarzają się wszędzie. Naczelny Sąd Administracyjny, który oddalił zarzuty wobec Romana Kluski, nie dopatrzył się w działaniach urzędników rażącego naruszenia prawa w tej sprawie. Ważne, że sprawiedliwości stało się zadość, a instytucja, która popełniła błąd, czyli Izba Skarbowa, poniosła konsekwencje finansowe. Co do działań prokuratury, trudno mi się wypowiadać. Chodzi tu chyba bardziej o styl niż o sam fakt podjęcia śledztwa. Sam Roman Kluska stwierdził, po umorzeniu przeciwko niemu postępowania karnego, że prokuratura stanęła na wysokości zadania nie idąc przeciwko oczywistym faktom – cytowała tę wypowiedź prasa – no, ale trzeba było te fakty ustalić. Inaczej ktoś mógłby z kolei zarzucić prokuraturze zaniechanie.

Powrót do "Forum" / Do góry