Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 23.02.04 / Powrót

Panie Marszałku! Jestem maturzystą, członkiem szkolnego klubu europejskiego. Czy w najbliższym czasie w Sejmie RP będą organizowane konferencje na temat Unii Europejskiej, w których udział będą mogli wziąć uczniowie szkół średnich?

Z tego co mi wiadomo w najbliższym czasie nie są przewidziane konferencje adresowane wprost do młodzieży. W Sejmie działa aktywnie tzw. Euroakademia Samorządu Terytorialnego, której konferencje kierowane są głównie do parlamentarzystów, prezydentów, starostów, burmistrzów i wójtów. Sadzę, że możliwe byłoby wzięcie udziału w takiej konferencji przez przedstawicieli szkolnego klubu europejskiego, ale należałoby się w tej sprawie kontaktować z organizatorami - Parlamentarnym Zespołem Samorządu Terytorialnego. W ramach edukacji parlamentarnej możliwe jest też zamówienie wizyty w Sejmie połączonej z obserwacją obrad albo rozmową na temat bieżącej działalności Sejmu. 1 czerwca odbędzie się X Sesja Sejmu Dzieci i Młodzieży, której tematem wiodącym będzie: "Dobro Rzeczpospolitej - najwyższym prawem". Podstawą zdobycia mandatu posła Sejmu Dzieci i Młodzieży stanowić będą pisemne prace na następujące tematy: 1. Jestem cząstką społeczeństwa, więc mam prawo i obowiązek tworzenia właściwego wizerunku Polski. 2. Polacy w Unii Europejskiej. Czy nowe znaczenie polskiego patriotyzmu? 3. Co to znaczy być dobrym obywatelem? Informacje na temat prac Sejmu Dzieci i Młodzieży oraz dla ubiegających się o mandat posła zamieszczone są na stronie sejmowej w dziale "Edukacja".

Powrót do "Forum" / Do góry