Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Forum / 20.02.02 / Powrót

Od wielu lat głośno się mówi o uhmm.. przekrętach lub jak kto woli ułomnościach w KGHM Polska Miedź. Jak długo jeszcze budżet państwa będzie tolerował okradanie z jego własnych środków? Czy nie warto powołać komisji sejmowej do zbadania , chociażby strat poniesionych przez tą firmę wyniku błędnych decyzji w zakresie informatyki? Sądzę, że już czas zająć się tym kombinatem, tym bardziej, że w USA kopalnie miedzi mają poważne problemy. Od wielu lat już obserwuję, że ten twór jest ponad wszystko co w Polsce istnieje. Martwi, bo szkoda tych środków.

Jeśli czyta Pan prasę to zapewne już Pan wie jaka jest odpowiedź rządu na sytuację w KGHM Polska Miedź. Zmieniono zarząd spółki a byłemu prezesowi Panu Krzemińskiemu prokuratura rejonowa przedstawiła zarzuty o nadużycia stanowiska. Nie postawiono na razie zarzutów o niegospodarność, ale w tej sprawie prowadzone jest postępowanie przygotowawcze. Prokuratura jest tutaj najwłaściwszym organem do badania tej sprawy. Nawet po powołaniu specjalnej komisji sejmowej, i tak musiałaby ona przeprowadzić postępowanie w celu ukarania winnych.
Sama KGHM posiada pewne systemy zabezpieczające przed szkodliwymi działaniami zarządu, natomiast większość nadużyć pojawiła się w związku z działalnością spółek zależnych od przedsiębiorstwa. Te decyzje będą wpływać na sytuacje KGHM przez najbliższe kilka lat. Mama nadzieje że Ministerstwo Skarbu wkrótce usunie te nieprawidłowości, co pozwoli na prawidłowy rozwój przedsiębiorstwa.


Powrót do "Forum" / Do góry