Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt




Forum / 24.03.04 / Powrót

Dlaczego trzeba czekać kilka tygodni na rozwiązanie sprawy odejścia Premiera, to przecież działa na niekorzyść SLD. Takim działaniem tracicie elektorat, który jeszcze macie. A może Premierowi zależy na rozłożeniu SLD, bo jego działanie jest destrukcyjne /.../

Leszek Miller z całą pewnością utracił zaufanie społeczne i z całą pewnością musi odejść. Musi to być jednak przeprowadzone w sposób, który nie naruszy funkcjonowania podstawowych struktur państwa. Jeśli jest koncepcja zastąpienia go określoną osobą, stworzenia określonej koalicji i programu, to trzeba to przygotowywać i dokonać tej wymiany w sposób płynny. Myślę, że Leszek Miller nie będzie się opierał i upierał, że mimo wszystko pozostanie - jeśli właśnie tak byłoby to przeprowadzone. Natomiast jeśli chce się go po prostu zmusić do ustąpienia, co być może się stanie - w końcu trudno trwać samotnie na tym posterunku, kiedy już nikt człowieka nie chce - ale jednocześnie nie będzie żadnego planu politycznego, to będziemy mieli zamieszanie i bałagan, których skutki trudno w tej chwili przewidzieć. Wydaje mi się, że należy tak działać, by tego uniknąć.

Powrót do "Forum" / Do góry