Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 25.09.12, 23:27 / Powrót

PO musi wyciągnąć wnioski

W rozmowie z Dominiką Wielowieyską w "Poranku Radia TOK FM" Marek Borowski stwierdził, że największą zaletą debaty, którą zorganizowało PiS, było to, że się w ogóle odbyła. - W dzisiejszych czasach nie cierpimy na nadmiar debat ekonomicznych. Może więc to wydarzenie zacznie coś pozytywnego.
Senator nie ma wątpliwości, że PiS zrobił to, co powinien regularnie robić rząd. Gabinet Donalda Tuska nie kwapi się jednak do merytorycznych dyskusji o problemach kraju. Marek Borowski przypomniał, że po przedstawieniu opracowanego przez ministra Michała Boniego dokumentu "Polska 2030" (który zresztą wysoko ocenia), rząd zapowiedział cykl debat na poszczególne tematy ujęte w tym dokumencie. Żadna się jednak nie odbyła. Dokument powędrował praktycznie na półkę. Zdaniem senatora, był to błąd rządu, który PiS dobrze wykorzystało. - Jarosław Kaczyński "wskoczył w tę lukę", zgromadził ekonomistów. Ludzie nagle zobaczyli, że jest partia polityczna, która zbiera fachowców i ich słucha. PO powinna wyciągnąć z tego wnioski. Nie chodzi jednak o to, żeby się politycznie "smagać w telewizji" (np. Jacek Rostowski kontra Jarosław Kaczyński), lecz przedstawiać Polakom rzetelnie stan faktyczny oraz to, co z tego stanu wynika.
Według Marka Borowskiego, Jarosław Kaczyński dokonał sprytnego manewru, mianowicie zapowiedział, że dyskusja będzie na temat jego programu, ale faktycznie o tym programie, czyli o propozycjach zgłoszonych przez niego w gospodarczym expose, praktycznie nie rozmawiano. Jedynie prof. Gomułka się do nich odniósł mówiąc, że kompletnie rozbijają finanse państwa i nie tędy droga. Pozostali ekonomiści mówili po prostu o sprawach, które im leżą na sercu. Rozmowa była więc o wszystkim, tylko nie o programie PiS, który zresztą, zdaniem Marka Borowskiego, nijak się ma do realiów.

Powrót do "Wiadomości" / Do góry