Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 08.01.13, 13:05 / Powrót

Jestem wdzięczny Tulei za odwagę

W radiowej Jedynce Marek Borowski pozytywnie ocenił wystąpienie sędziego Igora Tulei, który po ogłoszeniu wyroku skazującego na kardiochirurga Mirosława G. , skrytykował metody stosowane przez organy ścigania, Centralne Biuro Antykorupcyjne. Jak stwierdził, jest mu wdzięczny, że opisał sytuację odważnie i prostym językiem.
Senator zakłada, że w CBA zmiany już wcześniej nastąpiły, bo taką potrzebę często sygnalizowano publicznie. Zaznacza, że służby nie mogą łamać demokratycznych procedur w imię zasady ”cel uświęca środki”. Jak dodał, to zagrożenie dla demokracji, bo nigdy nie wiadomo, czy taka zasada będzie użyta akurat wobec negatywnych bohaterów.
Do sprawy reformy służb specjalnych podchodzi ze spokojem. Tłumaczy, że reformą zajmą się kolegium i komisja, a szefowie poszczególnych służb mają prawo, by nie zgodzić się z nowymi propozycjami.
Odnosząc się do spekulacji mediów na temat przyszłości lewicy i rzekomej nowej inicjatywy Aleksandra Kwaśniewskiego, Marek Borowski powiedział, że nie wie nic o toczących się rzekomo rozmowach. Interesują go jednak problemy merytoryczne związane z programem lewicy. Podkreślił, że nie wystarczy odciąć się od poprzedników, trzeba wykazać kompetencje i móc przedstawić wyborcom kompetentną ofertę.
Zobacz wywiad
źródło:www.polskieradio.pl

Powrót do "Wiadomości" / Do góry