Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 14.07.14, 09:58 / Powrót

Politycy nie powinni podawać ręki Korwin-Mikkemu

Komentując w rozmowie z "Gazetą Wyborczą" spoliczkowanie Michała Boniego przez Janusza Korwin - Mikkego senator Marek Borowski powiedział: - Wszyscy znają Korwin-Mikkego. Wszyscy wiedzą, że jest to człowiek, który nigdy nie powinien być w żadnym parlamencie. Jego poglądy są poglądami... nie wiem, czy ze średniowiecza, czy z jakiegoś innego okresu, trudno powiedzieć. To, co zrobił, tylko o nim jak najgorzej świadczy.
- Wszyscy politycy, niezależnie od tego, z której strony sceny politycznej są, powinni jasno powiedzieć, że z panem Korwin-Mikkem kontaktować się nie będą. Nikt nie powinien podawać mu ręki. Nie powinno być żadnych rozważań, jakie mają miejsce w niektórych partiach prawicowych, jak tu przyciągnąć tego pana do rządzenia - uważa senator.
Zdaniem Marka Borowskiego, kary nałożone przez komisję etyki to za mało. - Nie może to być wyłącznie nagana, bo dla niego to bez znaczenia. Przecież on się w ogóle nie liczy z żadnymi karami etycznymi. Tylko sąd może wymierzyć karę, która będzie miała jakieś znacznie - mówi. Jak podkreśla, jest przekonany, że Parlament Europejski uchyli immunitet, jeśli prokuratura będzie chciała Korwin-Mikkemu postawić zarzuty.

Powrót do "Wiadomości" / Do góry