Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 10.02.18, 17:11 / Powrót

Nie Polskę zaatakowano, tylko chamstwo

To co Ryszard Czarnecki powiedział o Róży Thun było skandaliczne i niedopuszczalne. Nazwanie koleżanki – wprawdzie z innego obozu politycznego – szmalcownikiem, to nawet w polskich warunkach, gdzie padają różne nieakceptowalne określenia i skala chamstwa jest wysoka – przebiło wszystko - ocenił w wywiadzie dla portalu internetowego onet.pl Marek Borowski komentując odwołanie Czarneckiego z funkcji wiceszefa Parlamentu Europejskiego.
Zdaniem senatora, wypowiedź Ryszarda Czarneckiego nie była ściśle biorąc polityką wewnętrzną. - Określenie, którego użył, było związane z tym, że Róża Thun udzieliła wywiadu telewizji niemiecko-francuskiej. Czy obywatel Unii Europejskiej ma prawo wypowiadać się dla mediów innego kraju na temat problemów własnego kraju? Na temat rządu, który łamie fundamentalne zasady demokracji? Unia Europejska nie może dopuścić do tego, że każdy kraj, który łamie podstawowe zasady demokratyczne, będzie w jakiś sposób karał swoich obywateli, którzy będą omawiać te sprawy na forum Unii. To jest nie do przyjęcia.
Jak podkreślił senator, Ryszard Czarnecki źle reprezentował interesy Polski w Parlamencie Europejskim. Jeśli zaś chodzi o stanowisko wiceprzewodniczącego Parlamentu, nic nie jest jeszcze przesądzone. - Deklaracje są tego rodzaju, że może być inny kandydat z tego samego ugrupowania. Jest tam kilka znanych nazwisk, panowie Legutko, Karski, Poręba... Jest rzeczą niezwykle istotną, żeby nie dać się uwieść temu, co mówi pan Czarnecki, że oto zaatakowano Polskę. Nie Polskę zaatakowano, tylko chamstwo i pan Czarnecki źle świadczy o Polsce.
wiadomości.onet.pl – 8 lutego 2018

Powrót do "Wiadomości" / Do góry