Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 04.08.18, 19:59 / Powrót

SN spłatał przykrą niespodziankę panom Ziobrze i Kaczyńskiemu

Mamy do czynienia z oporem ludzi prawych, uczciwych, znających prawo i szanujących instytucje demokratyczne. To jest opór przeciwko antykonstytucyjnemu zamachowi stanu - ocenił w Radiu TOK FM Marek Borowski działania Sądu Najwyższego, który przygotował 5 pytań do Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej i zawiesił stosowanie przepisów dot. wieku emerytalnego sędziów.
- Sąd Najwyższy spłatał przykrą niespodziankę panom Ziobrze i Kaczyńskiemu, ponieważ… zastosował prawo. Jeżeli PiS się zdawało, że z prawem można robić, co się chce, to teraz będzie musiał sobie z tym poradzić. I nie poradzi sobie. Będą oczywiście oświadczenia, że ta decyzja jest z mocy prawa nieważne. Ale próba unieważnienia tej decyzji jest skazana na niepowodzenie - przekonywał senator.
Marek Borowski tłumaczył też, że decyzja sędziów może pokrzyżować plany rządzących, którzy zakładali, że dokonają szybkich zmian w Sądzie Najwyższym, zanim TSUE zdąży temu zapobiec.
- Decyzja sędziów SN może przyspieszyć decyzję unijnego Trybunału Sprawiedliwości. PiS spodziewał się, że w związku z postępowaniem Komisji Europejskiej, TSUE wypowie się dopiero we wrześniu. A do tego czasu te „młyny już wszystko zmielą”. Tymczasem wniosek sędziów SN może być rozpatrzony wcześniej. A wtedy również środki zapobiegawcze ze strony trybunału mogą zostać zastosowane szybciej - wyjaśniał.
TOK FM - 2 sierpnia 2018

Powrót do "Wiadomości" / Do góry