Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 10.01.19, 13:45 / Powrót

Adam Glapiński powinien podać się do dymisji

Jeżeli chodzi o samą wypowiedź prezesa Glapińskiego, że oto obydwiema rękami podpisałby się pod ustawą (ujawniającą zarobki pracowników NBP), byleby ona była - to to jest bardzo obłudne. Dlatego, że mniej więcej 1,5 roku temu był projekt ustawy opracowany przez pana Mariusza Kamińskiego z CBA. Przypomnę, to była ustawa o jawności życia publicznego i tam między innymi była kwestia ujawniania zarobków w różnych instytucjach, między innymi w NBP. Do tej ustawy Narodowy Bank Polski dał opinię podpisaną przez prezesa Glapińskiego, gdzie na 11 stronach wyjaśnia, że NBP nie powinien podlegać tej ustawie - mówił w Popołudniowej rozmowie w RMF FM senator Marek Borowski.
Zdaniem senatora, Adam Glapiński doczeka końca kadencji w swoim fotelu, chociaż nie powinien. Powinien się podać do dymisji, bo tylko taką formułę można tu przyjąć ze względu na to, że kadencję ma zagwarantowaną w konstytucji.
Marek Borowski odpierał też zarzuty, że popełnił błąd w swoich prognozach gospodarczych dotyczących polityki PiS. Mówił też o szansach pospolitego ruszenia opozycji przeciwko PiS w wyborach parlamentarnych. Zobacz wywiad

Powrót do "Wiadomości" / Do góry