Strona główna
Wiadomości
Halina Borowska - Blog żony
Życiorys
Forum
Publikacje
Co myślę o...
Wywiady
Wystąpienia
Kronika
Wyszukiwarka
Galeria
Mamy Cię!
Ankiety
Kontakt
Wiadomości / 20.04.20, 14:10 / Powrót

Nie bierzmy udziału w majowych wyborach

Jeżeli w demokratycznym państwie prawnym organizuje się wybory, które naruszają Konstytucję, nie są tajne ani powszechne, to jak można brać w tym udział? - mówi Marek Borowski w rozmowie z Agatą Szczęśniak na portalu OKO.press i deklaruje, że sam udziału w majowych wyborach nie weźmie.
- Każdy wyborca i każdy kandydat, który szanuje Konstytucję i praworządność, w tych pseudowyborach nie powinien brać udziału - uważa senator. Jego zdaniem ci, którzy zagłosują będą przyzwalać na grandę i bezczelność obozu PiS-u i jego przystawek. Każdy rozstrzyga we własnym sumieniu.
Marek Borowski zwraca uwagę, że wszystko jest w rękach Jarosława Gowina, który wielokrotnie mówił o państwie, interesie państwa, o demokracji, o wartościach i zasadach, będzie więc miał okazję to wykazać bez zasłaniania się swoją „ustawką konstytucyjną”.
Zdaniem senatora, jeśli wybory w maju, według tej ordynacji, staną się faktem, Hołownia, Kosiniak-Kamysz, Biedroń powinni się z tych wyborów wycofać. - Małgorzata Kidawa-Błońska oczywiście też. Nawet gdyby tylko ona jedna podjęła taką decyzję. Niektórzy mówią, że to osłabi Koalicję Obywatelską. Przeciwnie, jasna, konsekwentna, oparta na wartościach postawa zwiększy liczbę zwolenników.
- Nie neguję możliwości odbycia wyborów wyłącznie korespondencyjnych. W sytuacji pandemii lepiej nie głosować przy urnach. Ale wcześniej przepisy musiałyby zostać radykalnie zmienione. Zobacz wywiad

Powrót do "Wiadomości" / Do góry